CS1
CS1

Türkiyenin ilk ve tek profesyonel hareketli simulatörünü gururla sunarız..

CS1 size gerçek bir deneyim sunmak için tasarlanmıştır.

VİDEO TANITIM BÖLÜMÜMÜZ İÇİN TIKLAYINIZ

Benzer diğer sistemlerin aksine, frenaj ve viraj esnasında bütün kokpiti sağa sola gerçek dışı bir şekilde savurmaz. Size olabildiğince hızlı ve gerçek tepkiler vermek üzerine tasarlanmıştır. Youtube üzerindeki test sürüş videolarımızı izleyebilirsiniz.

CS1 ile geçireceğiniz zaman sonrasında, bir daha hareket sistemi olmayan kokpite binmek istemeyeceksiniz. Curb lerin tüm kokpiti sarstığı anlarınız olacak veya Monza gibi pistlerdeki sausage curb lerinin sizi neredeyse fırlatacağını düşüneceğiniz ve bu yüzden bir sonraki frenaj referansını daha kararlı bir şekilde takip edeceğiniz zamanlar da olacak. Le Mans pistinin Mulsanne düzlüğünün sandığınızdan çok daha sarsıntılı olduğunu görecek ve oraya 24 saat boyunca nasıl katlandıkları konusunda bir daha hayranlık duyacaksınız.  Nordschleife pistinin Karussell virajında kokpitinizin düşecek gibi sola yattığını ve 210 derecelik viraj boyunca pistin yapısı yüzünden kaldırımların üzerinden atlıyor gibi hissedeceksiniz. Lazer ile taranmış bütün pistlerde bu hissi yaşayabilecek, yeni pistler ve virajlar keşfedeceksiniz.

Bütün bunları 100mm harket aralığı ve 250mm/s hız ile başarabildik.

Yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığımız Direct Drive Wheel ile kullanıldığında bambaşka bir deneyim sunacak olan sistemimizi randevu oluşturarak test edebilirsiniz.

 

KUVVETLER

CS1 in direkt olarak verebildiği kuvvetlerin çoğunu aşağıda bulabilirsiniz.

Yatay yuvarlanma : Karussel gibi virajlarda otomobilinizin sağ veya sola yuvarlanması.

Dikey yuvarlanma : Laguna Seca pistinde bulunan 8-8A virajında olduğu gibi, yokuş aşağı veya yukarı etkisi.

Yanal Kuvvetler : İstanbul Park pistimizin 8. virajında olduğu gibi  viraj anında oluşan savrulma etkisi.

Hızlanma : Kalkış ve hızlanma anlarında ve vites değişimlerinde oluşan etki.

Frenaj : Frenaj anlarında oluşan etki.

Kaldırma Etkisi : Yol üzerindeki bütün ayrıntıları hissedebileceğiniz ve genellikle Rally lerde oluşan zıplamaları hissettiren etki.

Traction Loss : Otomobilinizin kontrolden çıktığı durumlarda oluşan savrulma etkisi. Genellikle Oversteer anlarında etkisini gösterir.

Wheel Slip/Lock : Lastiklerinizin kayma veya lock-up durumlarında oluşan etki.

Rumble Strips : Her bir tekerleğinizin curblerin üzerindeki pozisyonunu ileten etki.
(Her simülasyonda bu telemetre bulunmamaktadır).

 

Yukarıda belirtilen bütün etkileri ayrı ayrı kontrol edebilir ve her simülasyon ve araç için ayrı ayrı profiller oluşturabilirsiniz. 

 
HIZ

100

Hareket aralığı

mm

100
mm
Hareket aralığı
Image by Luis Jose Torrealba

250

Tepki Hızı

mm/s

250
mm/s
Tepki Hızı
Chasis_edited_edited.jpg

4

Eksen

4
Eksen

SWAY

Virajlarda yatay olarak oluşan G.

Sway

SURGE

Frenaj ve Hızlanma anında oluşan G

Surge

HEAVE

Aracın tamamının yerden yükselmesi veya alçalması ile oluşan G.

Heave

YAZILIM

Kullanıcı dostu arayüzü ile bütün ince ayarlarınızı kolaylıkla yapabileceğiniz bu yazılımın kullanımını eğitiminizde sunuyor olacağız. Her bir pist ve araç kombinasyonu için ayrı profiller oluşturup kaydedebileceğiniz bu yazılım ile, CS1' inizin bütün kontrolünü elinizde tutacaksınız.

Kaza anlarında sisteminizi korumak için bulunan filitreler sayesinde oluşabilecek ciddi savurmaları engelleyebilirsiniz. Bu filitreler Sim Racing Studio yazılımı veya direkt olarak devre kartı üzerinden ayaralanabilir. Satın alma aşamasında ve sonrasında size verilecek olan eğitimin ardından bütün ayarları kendiniz gerçekleştirebilecek ve 7/24 bize danışabileceksiniz.

Onlarca oyunu destekleyen bu yazılımı Cosmos Motions olarak ilk yılınızda ücretsiz sunacağız.

CS1 Yazılım

DONANIM

Kontrol Kabini

Sürücüler ve devre kartı için özel tasarlanan kabin ve 3 metre uzunluğundaki EMI korumalı kablolar ile gelecek olan CS1 ürününüzü küçük odalarınıza rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.