top of page

CS1 Video Tanıtım

Ürünümüzün tanıtım videolarını bütün sosyal medya hesaplarımızdan önce buradan izleyebilirsiniz.

Her sınıftan araçlar ile testler gerçekleştirip buradan sizlerle paylaşacağız. Bu testler sırasında aldığımız notlar veya hissettiklerimiz konusunda sizlere yazılar yazıyor olacağız.

Mazda 787B - Lemans

 
 

CS1 Hareketli Simülatörümüz ve HP Reverb G2 ile Assetto corsa simülasyonunda Circuit de la Sarthe pistinde 2 gece ve 2 gündüz olmak üzere 4 tur attık.

 

İzlediğiniz bütün VR sarsıntıları gözlük içerisinden baktığınızda fazlasıyla doğal görünüyor fakat kayıt üzerinden izlediğinizde çok sallandığını söyleyebilirsiniz.

 

Pandemi yasakları sonrası bir gün gelip denediğinizde eminim siz de farkedeceksiniz.

 

Sertlik : %65 - 70

Radical SR8 - Laguna Seca

 

Iracing simülasyonunun sunduğu telemetry lerin diğer simülasyonlara nazaran biraz daha detaylı olduğunu söylemek doğru olur.

 

Mesela rumble striplerin telemetry bilgilerini diğer verilerden ayırıp sunmuşlar. Bu curbl'lerin çok farklı fiziğe sahip olabileceğini ve kendi telemetrylerini üretebildiğini gösterir.

 

Bu da aslında CS1 Hareketli simülatörümüz' de curblerin sertliğini ayarlabileceğiniz anlamına geliyor.

 

Bu telemetry leri sunduğunu bildiğimiz diğer simülasyonlar : Automobilista 1 ve 2 Rfactor 1 ve 2 F1 2020 Forza Horizon 4...

Volkswagen ID.R Nordschleife

Bu videomuzda ürünümüzün pist detaylarını sürücüye iletmesine odaklandık.

 

Sistem ayarlarında Heave (Kaldırma etkisi) olarak geçen bu etki; pist detayları, pist dışı zemin etkisi ve bunlara bağlı bütün dikey hareketleri kapsar. Lazer ile taranmış olan Nordschleife pistinin cm hassasiyetindeki detayları sayesinde sistemimizin nasıl performans gösterdiğini viraj ve düzlüklere bölünmüş olarak izleyebilirsiniz.

 

Rekor pist zamanını gerçekleştiren aracın süspansiyon ayar ve yarış çizgisi farkından dolayı bazı hareketler tam yansıtılmamış olabilir fakat oldukça yakın olduğunu görebilirsiniz.

Kaza filtresi : %50

Hız : %90

Heave : %90

 

Ferrari 488 GT3 - Nordschleife VR

 

 Hareketli Sistemimizin VR ile uyumu nasıl diye merak ediyorsanız bu video size biraz fikir verecektir. Öncelikle deneyimleyen biri olarak, gerçekçiliğe başka bir boyut kattığını söylemeliyim.

 

Kaza ve yüksek mukavemet filtresi açık olduğundan bazı curb lerin hareket sistemine yansıması yumuşatılmıştır, videoyu dikkatli izlerseniz sizler de görebileceksiniz. Bu filtrenin ayarları kolaylıkla sizin isteğinize göre düzenlenebilir. Gerçek yarış araçlarının süspansiyon yapıları ve sertlikleri yol arabalarından çok farklı olduğu için kokpit içerisindeki titreşimler kaçınılmazdır. Video da her ne kadar net bir şekilde yansıtılmasa da gözlüğün görüntüsünün titremesinden mikro hareketlerin nasıl yansıtıldığını görebilirsiniz.

 

Buna referans olarak Sebring de LMP2 aracının bu onboard görüntüsünü inceleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=79PBSTuY5Ac&list=WL&index=2&ab_channel=TopGunnar veya NM2255 'in şu onboard videosuna göz atabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=OoWAtYg1US4&ab_channel=NM2255CarHDVideos

 

Sertlik : %50-60 - Karussell de ayarın düşük olduğunu görebilirsiniz. Karşılaştırma için : Önceki videolarımızdaki Karussell performansına bakabilirsiniz. Kaza filtresi : Açık 02:55 te gerçekleşen kazada, savrulmayı engellemek için bütün kokpitin hareketlerini nasıl filtrediğini görebilirsiniz.

Hız : %70.

Lamborghini Huracan GT3 Evo ile Monza

 

Lamborghini Huracan GT3 Evo aracı ile AI ile yapılan yarıştan bir kesit. Sürüş konusunda çok başarılı olmasa da kokpitin hareket kabiliyetlerini ve gerçekçiliğini göstermesi için paylaşılmıştır.

Kaza filtresi : %50

Hız: %80

 

BMW M3 E30 Group A- Nordschleife

 
 

Diğer testlerimizdeki araçlara nazaran Yumuşak süspansiyonlu BMW M3 E30 Group A ile %60 sertlik ayarındaki CS1 Hareketli Simülatörümüz  ile Nordschleife'de tur attık.

 

Bazı bölümlerde sertlik filitresinin devreye girip kokpitin savrulmasını engellediğini görebilirsiniz. Bu sertlik ayarını dilediğiniz gibi değiştirebilir ve kendi zevkinize göre oyunlara ve araçlara özel profiller oluşturabilirsiniz.

Bu filtrenin asıl amacının uzun endurance yarışlarında konfor sağlamak olduğunu söylemek isteriz aksi takdirde hatırı sayılır derecede yorucu olacaktır, tıpkı gerçek araçta olduğu gibi.

Kaza filtresi : %70

Hız : %60

Porsche 911 GT3 RSR 2017 - Nordschleife Turu attık

 
 

Porsche 911 GT3 RSR 2017 aracı ile test sürüşü gerçekleştirdik.

 

Bu videomuzda ilk defa kaza engelleme filitremizin devreye girdiğini görebilirsiniz. Daha önceki kaza testlerinde simulatörün savrulmasını incelediyseniz eğer, bu test sürüşümüzde olmadığını fark edeceksinizdir.

 

Bunun nedeni, filitre sistemimizin yüksek mukavemetli hareketleri engellemesidir. 02:10 da gerçekleşen kazayı izlerseniz filitrenin devreye girerek kazanın etkisini küçülttüğünü görebilirsiniz.

 

Yazılım ile birlikte her bir oyun ve araca özel profiller oluşturarak size uygun setuplarınızı kaydedebilirsiniz. Böylece her simülasyona girdiğinizde ayarlarınız sizin için orada olur.

 

Carraciola-Karussell virajına ve Döttinger Höhe düzlüğünü izlerken, kokpitimizin çevikliğini ve hızını özellikle yakından incelemenizi rica ederiz.

Kaza filtresi : %80

Hız : %75

Audi R18 E-tron Quattro 2014 LMP1, LeMans

s
 

Audi R18 E-tron Quattro 2014 LMP1 aracını Assetto Corsa simülasyonunda test ettik. Kaza filitremizin orta seviyede olduğunu ve genel olarak Kokpitimizin çevikliğinin de %70'lerde olduğunu söylemek isteriz.

 

Buna rağmen Mulsanne düzlüğündeki en ufak tümsekleri bile hissettirebilen kokpitimizi bir gün mutlaka denemenizi isteriz.

 

Gerçek bir yarış aracının vücudunuz üzerinde ürettiği neredeyse bütün etkileri simule edebilen kokpitimizde, bütün bu etkileri kontrol edebileceksiniz.

 

Dilediğiniz etkinin hızını, aralığını, çevikliğini ayarlayabilirsiniz.

Kaza filtresi : %70

Hız : %70

bottom of page